fbpx

10.02.2020

Fundacja ITAKA od wielu lat wspiera działania mające na celu nagłośnienie problemu depresji, która jest jedną z najczęstszych przyczyn zaginięć. W tym roku objęliśmy patronatem autobiografię znanego boksera Tysona Fury’ego pt. „Tyson Fury. Bez Maski”, która opowiada o walce pięściarza z tą chorobą.

W listopadzie 2015 roku Tyson Fury pokonał Władimira Kliczkę i wtedy też wydawało się, że ma świat ma u swoich stóp. Brytyjski pięściarz staczał się jednak w otchłań depresji. Choroba w połączeniu z problemami oraz z alkoholem i narkotykami sprawiła, że upadł niemal na samo dno. Od popełnienia samobójstwa uratował go jedynie impuls.

Szczera, zaskakująca i szokująca historia

Mistrz świata popadł w depresję. Wraz z nią pojawiły się alkohol, narkotyki i myśli samobójcze. Był „Królem Cyganów”, jednym z najbardziej zaskakujących mistrzów świata w historii, a w kilka miesięcy stał się 180-kilogramowym wrakiem człowieka. Był o krok od skończenia ze sobą, ale również z tej walki wyszedł zwycięsko. W swojej autobiografii Tyson Fury opowiada, jak wbrew wszystkiemu zdołał się podnieść z kolan, szczerze opowiadając o swoich problemach. 12 lutego nakładem wydawnictwa SQN ukaże się autobiografia boksera.

Fundacja ITAKA objęła patronat nad książką w ramach prowadzonej przez siebie akcji „Stop Depresji”. W ramach tej kampanii działa Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA.

Więcej o książce:
http://tysonfury.wsqn.pl/