fbpx

Zakorzeniony w kulturze mit PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNY to obraz człowieka, który radzi sobie z każdym wyzwaniem, jest zdobywcą, naturalnym przywódcą, a przede wszystkim nigdy nie płacze i nie ma prawa do przeżywania trudnych emocji. 

Na szczęście te stereotypy w ostatnich latach ulegają rewizji. Wiemy, że mężczyzna nie musi być macho i ma prawo do okazywania uczuć i odczuwania emocji – różnych. Teraz wiemy już, że ma prawo do słabości. I ma prawo do chorowania na depresję – bo depresja JEST! chorobą.

ZADANIE KONKURSOWE

KONKURS trwa od 19-21 listopada 2021 r.

Wybierz mit/hasło/slogan dotyczący stereotypów na temat mężczyzn z którym się nie zgadzasz i w kilku zdaniach uzasadnij swój sprzeciw.
Jak wziąć udział w konkursie?- w komentarzu podaj wybrany mit/hasło/slogan oraz uzasadnienie dlaczego Twoim zdaniem jest on krzywdzący dla mężczyzn. W poście koniecznie dopisz nagrodę, którą wybierasz (BILETY lub KSIĄŻKA)

– zaobserwuj konto: fundacja_itaka na Instagramie;

– polub post konkursowy na koncie: fundacja_itaka;

– będzie nam miło jeśli udostępnicie grafikę na Instastory.

– my wybierzemy 3 uzasadnienia, które wydadzą się nam najciekawsze.

NAGRODY!

2 podwójne zaproszenia na spektakl pt. „SEROTONINA” do Teatru STUDIO w PKiN w Warszawie w terminie 24-28.11.2021
Sztuka opowiadająca o męskiej depresji została wyreżyserowana przez Pawła Miśkiewicza na podstawie powieści HouellebecqaLink do spektaklu https://teatrstudio.pl/pl/teatr/wydarzenia/serotonina/

Egzemplarz książki „Tyson Fury. Bez Maski. Autobiografia” w której sam Fury opowiada swoją historię. Historię „Króla Cyganów”, który sensacyjnie położył kres erze braci Kliczko, a w kilka miesięcy stał się 180-kilogramowym wrakiem człowiek – z powodu depresji. Walka z nią trwała 2 lata!