fbpx

30.04.2014

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno-Plastyczny „PORTRET ANHEDONII – gdy nic już nie cieszy…” został zakończony.

W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursem i bardzo dużą ilością zgłoszonych prac plastyczno- fotograficznych obrady jury cały czas trwają, a termin ogłoszenia laureatów został przesunięty do 30 maja 2014 roku.

Nadesłane prace są oceniane przez jury według 3 podstawowych kryteriów:

  • zgodność pracy z tematyką,
  • kreatywność i pomysłowość prezentacji,
  • ogólne wrażenie estetyczne.

Osoba kontaktowa:
Natalia Stasiakowska
n.stasiakowska@enees.pl
Tel. 664 118 134


KONKURS „PORTRET ANHEDONII” – gdy nic już nie cieszy…

Organizatorzy kampanii społeczno-edukacyjnych Stop Depresji oraz Forum Przeciw Depresji zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Plastycznym „PORTRET ANHEDONII – gdy nic już nie cieszy…”

ANHEDONIA – to jeden z głównych objawów depresji. To brak radości, szczęścia, odczuwania smaków życia i barw świata. To stan, który pozbawia emocji, znieczula i wyłącza z życia. Anhedonia to niezdolność do przeżywania radości i satysfakcji wtedy, gdy taka reakcja byłaby naturalna i przed okresem depresji występowała.

Ideą Konkursu jest zwiększanie zdrowotnej świadomości społecznej na temat poważnej choroby jaką jest depresja. Dlaczego taki temat? Ponieważ coraz więcej Polaków zmaga się negatywnymi objawami i skutkami nieleczonej depresji. Z powodu depresji cierpią nie tylko osoby dotknięte tą chorobą, lecz również ich bliscy: rodzina, przyjaciele, znajomi. Dlatego bardzo istotne jest by depresja nie była tematem tabu – by mówić o niej szeroko, a tym samym łamać barierę wstydu, który jest niejednokrotnie przyczyną niemożności zdiagnozowania choroby. Zależy nam na zmianie sposobu myślenia i nastawień społecznych wobec osób zmagających się z depresją – zaznacza Alicja Tomaszewska, prezes Zarządu Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, przedstawiciel organizatora Konkursu. Chcemy pobudzić do społecznej dyskusji, własnych przemyśleń i refleksji na temat depresji.

Nadesłane prace będą oceniane przez jury według 3 podstawowych kryteriów: zgodność pracy z tematyką, kreatywność i pomysłowość prezentacji oraz ogólne wrażenie estetyczne.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy prześlą na adres biura konkursu autorską fotografię, obraz, grafikę, szkic lub inną pracę plastyczną, która będzie subiektywną interpretacją tytułu konkursu – „PORTRET ANHEDONII”. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2014 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Kampania Forum Przeciw Depresji organizowana jest od 2007 roku przez firmę Servier Polska, we współpracy z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.
Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć. Kampania ta ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcić do skorzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia.
W ramach Forum Przeciw Depresji w tym roku planowane są liczne aktywności dedykowane pacjentom, ich rodzinom oraz wszystkim osobom zainteresowanym tematyką anhedonii i depresji.
www.forumprzeciwdepresji.pl

Kampania STOP DEPRESJI organizowana jest przez Fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. W ramach kampanii organizuje szereg aktywności zwracających uwagę na problem depresji wśród osób zaginionych. Z wieloletniego doświadczenia Fundacji wynika, że jedną z najczęstszych przyczyn zaginięć ludzi jest depresja i inne zaburzenia nastroju. Spośród osób zaginionych chorujących na depresję zdecydowana większość zniknęła w dniu lub tuż przed wizytą u psychiatry.
www.stopdepresji.pl

Serdecznie zachęcamy do przesyłania prac!

Kontakt dla prasy:
Natalia Stasiakowska
n.stasiakowska@enees.pl
Tel. 664 118 134

Materiały do pobrania